Spektakl pt. "Kopidoł" Teatru Naumiony w Pilchowicach

30 października o godz. 18.00 Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach zaprasza na spektakl „Kopidoł” w wykonaniu Teatru „Naumiony” z Ornontowic w ramach projektu Teatr Polska. Zapraszamy na halę Zespołu Szkół w Pilchowicach, ul. Świerczewskiego 1. Tego nie można przegapić. Przed nami Wszystkich Świętych i Zaduszki, zatem to idealny czas na refleksję i zadumę.

„Kopidoł” to historia grabarza i jego rodziny osadzona w 50 – latach XX wieku na terenie malutkiej wioski na Górnym Śląsku. Tragikomiczna opowieść o losach wielopokoleniowej rodziny, w której codzienność zakłóca śmierć seniora rodu. W przedstawieniu wykorzystano obrzędy pogrzebowe, które jeszcze do niedawna kultywowano na Śląsku, a także stare pieśni pogrzebowe śpiewane w domach. Całość zagrana w gwarze śląskiej. Pomimo bardzo poważnej tematyki spektakl utrzymany jest w konwencji tragikomedii, gdzie dość zabawne perypetie rodzinne przeplatają się z śląską obrzędowością.

Bilety w cenie 20 zł.
Rezerwacje od poniedziałku 10.10.2016