IV Gminny Dzień Dziecka juz za nami

Dzień Dziecka to nie tylko wielkie przeżycie dla małych i dużych dzieci, ale też idealna okazja do sprawienia prezentów .

W związku z tym w naszej Gminie odbył się festyn z tej okazji, podczas którego dzieci mogły skorzystać z licznych bezpłatnych atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa oraz popcorn. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, zabawy i konkursy z nagrodami, prowadzone przez animatorów i kuglarzy, jak również skręcanie balonowych cudaków – zwierzaków. Dzień został zwieńczony pokazem wielkich baniek mydlanych.

Niezwykle interesującą akcją była Giełda Zabawek Zapomnianych, która miała miejsce w naszej Gminie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będzie się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w przyszłym roku zapełnią się zabawkami niemal wszystkie stanowiska na Targowisku.

W imprezę zaangażowało się wiele instytucji i organizacji, m.in. Urząd Gminy w Pilchowicach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Stowarzyszenie Mieszkańców SIEDEM, Stowarzyszenie Pilchowiczanie – Pilchowiczanom,  Zespół Szkół w Pilchowicach oraz Rada Rodziców Przedszkola w Pilchowicach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wilczy, Klub Malucha w Wilczy i Żernicy, Sołtys i Rada Solecka Pilchowic, wiceprzewodniczący Rady Gminy Pilchowice, Akademia Tańca z Knurowa oraz przedsiębiorcy Bogusława i Tomasz Nocoń oraz Pizzeria Caro.

Piękna aura była niezwykle sprzyjająca, dzięki czemu uroczystości z okazji Dnia Dziecka cieszyły się bardzo dużą frekwencją. Radość na twarzach najmłodszych i nieco starszych mieszkańców Gminy i okolicznych miejscowości, świadczyła o dobrej zabawie i cieplej, rodzinnej atmosferze.