#
#
#

Aktualności

 

 

Obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej w Gminie Pilchowice

31 styczeń 2017

Pamiętamy !

Pod takim hasłem 29 stycznia 2017 r. odbyły się obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 w Gminie Pilchowice. Już kolejny raz spotkali się ci wszyscy, dla których pamięć o tamtych trudnych czasach jest niezwykle ważna.

W obecności władz samorządowych Gminy i Powiatu na Cmentarzu parafialnym w Żernicy złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych i internowanych mieszkańców Żernicy i Nieborowic podczas II Wojny Światowej. W Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona została msza święta w intencji „Internowanych w 1945 roku z Parafii i Gminy oraz w intencji wszystkich Górnoślązaków, którzy w tamtych czasach byli ofiarami represji”. A w Domu Kultury odbył się wykład Leszka Jodlińskiego - dyrektora Muzeum Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu „Rok 1945 w Dzienniku ks. Franza Pawlara”.

Więcej »

BALIK DLA DZIECI NA ZAKOŃCZENIE FERII

25 styczeń 2017

Zbliża się koniec ferii. Trzeba sympatycznie to zakończyć dobrą zabawą. Zapraszamy w sobotę 28 stycznia o 16.00 do Domu Kultury w Żernicy na balik przebierańców. Będzie super zabawa. Serdecznie zapraszamy!

Mamy tylko dwa warunki:

1. Dzieci przebierają się dowolnie za swoich bohaterów
2. Zabierają ze sobą obuwie zastępcze.

Nie trzeba się zapisywać. Balik jest bezpłatny. Zapraszamy!

Więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI O TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ 1945

25 styczeń 2017

Zapraszamy w niedzielę 29 stycznia br. na gminne obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945. Szczegółowy plan znajdziecie Państwo na plakatach. Już dziś zachęcamy do udziału. Podczas spotkania w Domu Kultury w Żernicy swoją prelekcję pt. "Rok 1945 w Dzienniku księdza Franza Pawlara" wygłosi Leszek Jodliński - Dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Będzie także możliwość zakupu publikacji poświęconych tematyce Tragedii Górnośląskiej. Już dziś zapraszamy.

Więcej »

Zimowe Ferie z Kulturą 2017

20 grudzień 2016

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat na Ferie z Kulturą. Zapewniamy dwa tygodnie twórczej zabawy! Warsztaty, wyjazdy, seanse filmowe i wiele wiele innych :)
Zapisy już 2 stycznia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na plakacie i w GOK-u, tel 503-978-654

Więcej »

Świąteczne warsztaty artystyczne

12 grudzień 2016

Zapraszamy w czwartek 15.12.2016 do Klubu w Nieborowicach na Świąteczne warsztaty artystyczne, których przedmiotem będzie sznurkowa choinka. 
Gwarantujemy klimatyczną, twórczą atmosferę z dobrą kawą i słodkim poczęstunkiem :) 
Koszt: 10 zł / osoba
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: 503-978-654

Więcej »

Zapisy na zajęcia szachowe.

05 grudzień 2016

Zapraszamy do zapisów na zajęcia szachowe z SzachNET, które odbywać się będą w Klubie w Nieborowicach (Główna 50, Nieborowice).

Więcej »