#
#
#

Aktualności

 

 

Konkurs KROSZONKA 2016

09 marzec 2016

Zapraszamy do udziału w tradycyjnym konkursie kroszonkarskim, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Pilchowice.
Wystawa prac i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas PIlchowickiego Jarmarku Wielkanocnego.

Więcej »

Wielkanocne warsztaty artystyczne

09 marzec 2016

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszamy do udziału w Wielkanocnych Warsztataych Artystycznych. Uczestnicy wykonają przepiękne stroiki świąteczne. Koszt to jedyne 10 zł! Gwarantujemy dobrą, twórczą atmosferę, aromatyczną kawę i słodki poczęstunek :) Szczegóły na plakatach.

Więcej »

Legendarne dzwony Naszej Parafii - prelekcja w Domu Kultury w Żernicy

02 marzec 2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone historii żernickich dzwonów. Podczas prelekcji zostanie wyświetlony film o ludwisarni Felczyńskich z Taciszowa. Nie może zabraknąć żadnego lokalnego regionalisty. Do zobaczenia 6 marca o 16:15 do Domu Kultury w Żernicy, ul. Szafranka 9. Zaprasza Ingemar i Przyjaciele oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pichowicach.

Więcej »

Warsztaty KANZASHI

29 luty 2016

Gminna Akademia Seniora zaprasza na WARSZTATY KANZASHI (japońska technika układania kwiatów ze wstążek). Wykonamy przepiękne kolorowe ozdoby do włosów! Koszt, to jedyne 10 zł! Zapisy obowiązkowe, tel 503-978-654

Więcej »

Artystyczne Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

07 luty 2016

Tegoroczne ferie zapowiadają się niezwykle interesująco. Młodzi Pilchowiczanie będą moglli m.in. spotkać się z teatrem lalek, odkrywać tajniki sztuki cukierniczej, zgłębiać umiejętności krawieckie, czy tworzyć kreatywne prace...  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w czasie ferii zimowych.

Więcej »

Wykład Tomasza Goneta z IPN "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku"

05 luty 2016

Od 31 stycznia w Domu Kultury w Żernicy gościmy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku". 12 lutego zapraszamy na spotkanie z jej autorem Tomaszem Gonetem, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Kultury w Żernicy. Organizujemy transport do Żernicy. Przystanki: Wilcza Górka, Pilchowice Kościół, Nieborowice Kaplica. Godziny odjazdu podamy na początku przyszłego tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

Więcej »

Walentynkowe poduchy - warsztaty artystyczne

03 luty 2016

Chcesz sprawić radość ukochanej osobie? Podarować jej niezwykły, samodzielnie wykonany prezent? - Gminna Akademia Seniora zaprasza na artystyczne warsztaty - WALENTYNKOWE PODUCHY do Świetlicy Wiejskiej w Nieborowicach we wtorek 09 lutego, na godz. 17.30

Więcej »

Dziecięcy Bal Karnawałowy

28 styczeń 2016

Karnawał jest czasem zabawy nie tylko dla dorosłych. Zapraszamy więc młodych mieszkańców Gminy PIlchowice 02 lutego 2016 do Domu Kultury w Żernicy na Dziecięcy Bal Karnawałowy, który odbędzie się w godz. 15.30-17.30. Gwarantowana dobra zabawa! Wstęp wolny. Stroje obowiązkowe! :)

Więcej »