#
#
#

Aktualności

 

 

"Moje okno na Śląsk" - spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

04 maj 2016

Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zaprasza na spotkanie z Jerzym Ciurlokiem "Moje okno na Śląsk". Spotkanie odbędzie w poniedziałek 9 maja 2016 r. o godz. 17.00 w sali OSP w Pilchowicach. Wstęp wolny.

Więcej »

Wiosenne warsztaty bibułkarskie

19 kwiecień 2016

Zapraszamy na wiosenne warsztaty bibułkarskie, które odbędą się w Domu Kultury w Wilczy we wtorek 17.05.2016 o godz. 17.30. Koszt: 10 zł. Jak zawsze gwarantujemy miłą, twórczą atmosferę przy dobrej kawie i słodkościach :)
Zapisy i bliższe informacje: tel. 503-978-654, e-mail kultura.gok@pilchowice.pl
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PS Można zabrać ze sobą gałązki do udekorowania wykonanymi kwiatami.

Więcej »

"Historia dowcipu na Śląsku" spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

15 kwiecień 2016

Gorąco zapraszamy wraz z Gminną Biblioteką Publiczną na spotkanie pt. "Historia dowcipu na Śląsku" z Panem Jerzym Ciurlokiem, współtwórcą Kabaratu Masztalscy, dziennikarzem oraz autorem książek o Śląsku. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Żernicy 21 kwietnia o godz. 18:00, wstęp wolny.

Więcej »

III Turniej FIFA15

05 kwiecień 2016

Zapraszamy na III edycję turnieju FIFA15, który odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 9:00 w budynku Domu Kultury w Wilczy. Rozgrywki będą przeprowadzane na konsoli PS4. Każdy z zawodników bierze udział indywidualnie oraz nie może przekroczyć wieku 18 lat! Zapisy trawają do 21 kwietnia 2016roku. Limit miejsc jest ograniczony.

Więcej informacji oraz zapisy na turniej pod numerem telefonu: 503 978 654

Więcej »

Dzień Dziecka w Gminie Pilchowice

31 marzec 2016

Święta, Święta i po Świętach... A u nas zaczynają się już prace nad obchodami Dnia Dziecka w Gminie Pilchowice, które odbędą się 29 maja! Zainteresowanych sprzedażą smakołyków i innych różności w tym dniu prosimy o kontakt e-mailowy - gok@pilchowice.pl. Osoby chętne do ufundowania upominków dla dzieci biorących udział w tym wydarzeniu również proszone są o wiadomość e-mail. Będzie czadowo, ZAPEWNIAMY!!! :)

Więcej »

Wielkanocna Procesja Konna

24 marzec 2016

Parafia w Żernicy, Gmina Pilchowice, sołectwa Żernica i Nieborowice i GOK Pilchowice, zapraszają na tradycyjną procesję konną w Poniedziałek Wielkanocny. Wymarsz o godz. 13.00 spod Kościoła św. Michała Archanioła w Żernicy do Nieborowic. Szczegóły trasy procesji na plakacie. Prognozy pogody zachęcają do udziału. Zapraszamy

Więcej »

"Genealogia rodzinna - jak rozpocząć badania?" - prelekcja w Pilchowicach

24 marzec 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach i Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszają na spotkanie poświęcone genealogii rodzinnej. Budujesz drzewo swojej rodziny? Nie wiesz gdzie szukać informacji o przodkach? Zastanawiasz się gdzie są Twoje korzenie?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniedziałek 4 kwietnia na spotkaniu w sali OSP Pilchowice. Serdecznie zapraszamy już dziś.

Więcej »

VIII Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

15 marzec 2016

Już po raz ósmy Pilchowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak ostatni Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się on w hali sportowej Zespołu Szkół w Pilchowicach. Nie zabraknie atrakcji, wspaniałego rękodzieła i wyrobów spożywczych, które ubogacą nasze stoły świąteczne. Jako GOK szczególnie zachęcamy do udziału w konkrusie kroszonkarskim. Wystawa, wybór najpiękniejszych i wręczenie nagród odbędzie się podczas Jarmarku. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Więcej »